Pages

Wednesday, May 18, 2011

13. nädal. Allikmaterjalidele viitamine

Viitamisel pole ma kunagi olnud kindel korrektses vormistamises. Usun, et olen viidanud enda tööde arusaadavalt, kuid nõuetega täpsemalt tutvudes, et ole ma päris kindel, et olen teinud korrektse vormistuse.
Enne Mendley tarkvara kasutamist olin skepiline ning ei omanud tarkvara kasutamisel kõrgeid ootusi. Interneti avartustes on tohotult suurel hulgal erinevaid vahendeid, mis kõik reklaamivad end, kui parimat lahendust teatavate protsesside läbiviimisel. Paratamatult ei jõua kõiki loodud vahendeid katsetada, seega tavaliselt esimese asjana loen läbi või vaatama tarkvara arendajate promo materjalid, milles antakse ülevaade tarkvara kasutusvõimalustest. Kui tarkvara tootja lehele sattusin juhuslikult ning promomaterjalid on vähe atraktiivsed, siis üldjuhul liigun edasi, et leida atraktiivsem lahendus. Kui tegemist on soovitatud tarkvaraga mõne kolleegi poolt, siis ei teen sammud ikkagi lõpuni. Esmamulje Mendeleyst oli tagasihoidlik, sest tarkvara üldine trurundus tundus nõrk. Huvitav fakt oli seegi, et tarkvaratootja kodulehe avalehe aadress (http://www.mendeley.com/) tollel korral ei töötanud. Õnneks sain ligi installeerimis faili laadimise lehele. Isegi konto registreerimine kodulehelt ebaõnnestus. Hilisemalt registreerisin konto läbi installeeritud tarkvara.

Tarkvara kasutama asudes muutsin samm-sammult oma arvamust ning lõpptulemusena veendusin tarkvara kasutusmugavuses (ütleks geniaalsuses). Iga asi vajab väikest harjumist.
Tarvara juures tooksin välja suuremate plussidena järgmised omadused:
  • Viidatud e-kirjanduse siseste märkmete loomine
  • Võimalik struktureerida kõik arvuti dokumendid
  • Automaatne kirjanduse tuvastamine, kui see on veebis kättesaadav
Võimalust viitede üksteisega jagamist ma ei katsetanud.

Järgnevalt viited kirjandustele:
  • Veebileht: Mäe, V. (Sisekaitseakadeemia). (2011). Sisekaitseakadeemia e-õppe uudised. Retrieved May 18, 2011, from http://skae-ope.blogspot.com/.
  • Raamat: Tidd, J. (Sussexi ülikooli teadus-ja tehnoloogiapoliitika uurimisinstituut), Bessant, J. (Cranfrieldi ülikooli juhtimise õppetool), & Pavitt, K. (2006). Virtual seminars. (K. Pia, Ed.) (Third edit., p. 584). Tallinn: Tallinna raamatutrükikoda. Retrieved from www.eas.ee.
  • Teadusartikkel: Uno, T. (Sisekaitseakadeemia). (2008). Laste kehaline karistamine ja hälbivus. Haridus Tallinn, 7(8), 8-12.
  • Konverentsi väljaanne: Uno, T. (Sisekaitseakadeemia). (2009). Eneseteadustus-uuring kriminoloogilise meetodina. In L. (Sisekaitseakadeemia) Tabur & A. (Sisekaitseakadeemia) Talmar (Eds.), Sisekaitseakadeemia toimetised (p. 157). Tallinn: Sisekaitseakadeemia.

No comments:

Post a Comment